Na Vážkách

                                                  ... aneb co na srdci, to na jazyku

Tato sekce byla původně myšlena něco jako "blog", když vznikne vnitřní přetlak a člověk pokud možno smysluplně zformuluje myšlenku. Postupně jsem se zabydlela i v jiném uvolňování přetlaku pomocí psaní fejetonů (reálných příběhů ze života), malování obrazů z vnitřního světa a jejich zachycování do slov "Pokladů ze dna" anebo pomocí malých rozbřesků na úrovni očí s názvem "Zlatý voči". Až přijde čas, zase sem něco přihodim.

O pohádkách

13.06.2017

Pohádky mnohé vyprávějí a mnohé odkrývají. Někdo si ještě pořád možná může myslet, že jde o "povídačky pro malé děti", ale ony vypráví o světě jangu, o světě energie. O tom světě, který možná není na první pohled vidět, kdy se věci odehrávají "za oponou" běžně viděného. Pohádky vypráví o zákonitostech. Ono je totiž pravidla a principy dobré znát a...

Začalo to jednoduše... hrála jsem se svým synem šachy. Nepromýšlím moc tahů dopředu (končím tak u dvou) a udělala jsem ten svůj první promyšlený krok ... a v tom se z úst mého syna ozvalo "Héééj!Ty mi kazíš hru!!!"... A mně zas o něco víc došlo, co si navzájem jako lidi často děláme v životě.

Asi každý zná pohádku o Červené Karkulce. Já jsem ji dlouho neměla ráda a vlastně ji nemám ráda ani teď a dlouho jsem nechápala o čem vlastně vypráví. Teprve před nedávnem jsem mohla pochopit víc.

Před časem mě upoutal jeden článek kolující na internetu. Byl v něm obsažený krátký příběh o mořeplavci, který se buď musí změnit a podvolit se moři nebo zemře na mořskou nemoc. I my vstupujeme do takovéto bouře. Všude kolem se začínají zvedat neklidné vlny. Ať už jde o imigranty, Ukrajinu nebo zadlužené Řecko. Nepokojů bude nejspíš přibývat a...

Tuto větu jsem zahlédla před pár dny ve spojitosti s uprchlíky, kterým některé státy pomohly a ve výsledku se pomoc obrátila proti původním obyvatelům těchto zemí. Od té doby, co jsem tuto větu spatřila se hluboko zaryla do mé mysli a neustále v ní zněla.

... aneb kdopak nás probudí?... V pohádkách je toho obecně mnoho ukryto, dnes bych ráda řekla něco o Šípkové Růžence.

Žili dva šťastní lidé v jednotě, lásce, radosti. Vše bylo krásné, nic jim nechybělo...