HO'OPONOPONO  

PŮVODNÍ TEXT

Ho'oponopono
Původní text e-mailové zprávy:

"Dozvěděl jsem se, že terapeut používá havajskou léčitelskou metodu nazvanou ho'oponopono. Nikdy jsem o ní neslyšel, ale nemohl jsem to pustit z hlavy. Pokud byl příběh pravdivý, chtěl jsem se dozvědět více. Vždycky jsem věděl, že "stoprocentní zodpovědnost" znamená, že jsem zodpovědný za to, jak myslím a co dělám. Cokoliv nad to už nemůžu ovlivnit. Myslím si, že většina lidí takto také rozumí pojmu naprostá zodpovědnost. Jsme zodpovědni za to, co děláme, nejsme zodpovědni za to, co dělají druzí. Havajský terapeut, který léčil mentálně postižené lidi, mě naučil nový a pokročilejší náhled na stoprocentní zodpovědnost. Jmenuje se Dr. Ihaleakala Hew Len. Náš první telefonát trval asi hodinu. Prosil jsem ho, aby mi vyprávěl celý příběh o své terapeutické práci.
Hovořil o tom, že tři roky pracoval v havajské státní nemocnici na oddělení trestně stíhaných pacientů. Toto oddělení bylo nebezpečné a fluktuace psychologů zde byla velká. Personál často stonal nebo jednoduše odcházel. Když měl někdo projít po oddělení, otáčel se zády ke stěně se strachem, že na něj pacienti zaútočí. Nebylo to příjemné místo pro práci, život ani návštěvu. Dr. Len mi řekl, že své pacienty nikdy neviděl. Svolil, že bude mít kancelář a že bude pročítat záznamy pacientů. Když jimi procházel, pracoval na sobě. A když na sobě pracoval, pacienti se začali uzdravovat.
Po několika měsících dostali dosud spoutaní pacienti svolení a mohli se začít volně pohybovat po prostoru. Některým zase byly sníženy dávky léků a ti, kteří byli původně označeni za nevyléčitelné, byli propuštěni." Byl jsem z toho u vytržení. "A to není všechno," pokračoval, "zaměstnanci se začali těšit do práce. Zlepšila se docházka a fluktuace zaměstnanců skončila. Nakonec jsme tam měli více personálu, než jsme potřebovali, protože pacienti byli propouštěni a všichni zaměstnanci chodili do práce. Dnes je to oddělení zavřeno."
V té chvíli jsem to nevydržel a musel se zeptat: "Co jste se sebou dělal, co způsobovalo, že se tito lidé měnili?" "Jednoduše jsem léčil tu část sebe, kterou jsem s nimi sdílel." odpověděl. Tomu jsem nerozuměl.


Dr. Hew Len mi vysvětlil, že přijmout absolutní zodpovědnost za svůj život, tedy za vše, co se v mém životě objeví, znamená uznat, že vše kolem mne je mým vlastním výtvorem.
Tento výrok mě ohromil a bylo mi zatěžko jej přijmout. Nést zodpovědnost za něco, co řeknu nebo udělám, je jedna věc. Nést zodpovědnost za něco, co říkají nebo dělají druzí, je něco úplně jiného. Pravda je taková: Převezmete-li plnou zodpovědnost za svůj život, pak za všechno, co vnímáte jakýmkoli ze svých smyslů, nesete zodpovědnost, protože je to váš život.
Stručně řečeno: můžete vyléčit všechno, co se vám nelíbí a co prožíváte: terorismus, politiku i hospodářství své země. Lze říci, že tyto věci ve skutečnosti neexistují a jsou to pouze vaše vlastní projekce. Problém není v nich, ale ve vás. Vím, že to je obtížné pochopit, natož to přijmout nebo podle toho opravdu žít. Vinit druhé nebo své okolí je mnohem snazší, než přijmout naprostou zodpovědnost. Během rozhovoru s Hew Lenem jsem začal chápat, že léčení z jeho pohledu a v duchu ho'oponopono znamená milovat sám sebe.


Chcete-li zlepšit svůj život, musíte jej vyléčit. Chcete-li někoho uzdravit, a může jít klidně o mentálně chorého vězně, musíte nejprve vyléčit sebe. Zeptal jsem se Dr. Lena, jak to dělal, když léčil sebe. Co přesně prováděl, když se díval na záznamy pacientů. "Jenom jsem si neustále opakoval ´omlouvám se´ a ´miluji vás´", vysvětlil. "To je vše?" "Ano, to je vše."
Zdá se, že milovat sebe samého je nejlepší způsob, jak se zlepšit, a jakmile se zlepšíte, zlepšíte i svůj svět.
Dovolte mi krátký příklad jak to funguje: jednou mi kdosi poslal e-mail, který mě naštval. Dříve bych se s tím vyrovnal tak, že bych začal pracovat se svými citovými hot buttons nebo bych se snažil argumentovat s člověkem, který mi poslal ten hnusný vzkaz. Tentokrát jsem vyzkoušel metodu Dr. Lena. V duchu jsem si opakoval: "Omlouvám se" a "Miluji tě". Neříkal jsem to nikomu konkrétnímu. Jednoduše jsem vyvolával ducha lásky, který měl uvnitř mě vyléčit to, co způsobilo vnější podmínky. Během hodiny jsem dostal e-mail od stejného člověka. Omlouval se za svůj předešlý vzkaz. Nezapomeňte, že jsem neudělal nic pro to, aby se mi někdo omluvil. Ani jsem mu neodpověděl. Přesto tím, že jsem opakoval "Miluji tě", jsem jaksi v sobě vyléčil to, co způsobilo jeho chování. Později jsem se zúčastnil ho'oponopono semináře doktora Lena.
Nyní mu je sedmdesát roků, je považován za staršího šamana a je poněkud uzavřený. Chválil moji knihu The Attractor Factor. Řekl mi, že když se zlepším, vibrace mé knihy stoupnou a všichni to budou cítit, až ji budou číst. V krátkosti: jakmile se zlepším, moji čtenáři se zlepší. "A co knihy, které už jsou venku, které se už prodaly?" zeptal jsem se. "Žádné venku nejsou," vysvětlil a znovu mě ohromil svou mystickou moudrostí. "Jsou stále v tobě." Jinými slovy, vně neexistuje.
Tato pokročilá technika si zasluhuje podrobné vysvětlení a k tomu by byla zapotřebí celá kniha. Postačí, když řeknu, že budete-li chtít zlepšit cokoliv ve svém životě, můžete to udělat jenom na jednom místě - v sobě. "A až to budete dělat, dělejte to s láskou."


Za prvé je tady Morrnahnina modlitba (tvůrkyně tohoto nového procesu), o které se říká, že pomohla vyléčit stovky, ne-li tisíce lidí. Je jednoduchá, ale mocná:
''Božský Stvořiteli, Otče, Matko, Synu v jednotě...
Pokud jsme se já, celá má rodina i příbuzenstvo a všichni mí předkové
v myšlenkách, slovech, skutcích a svém jednání
dopustili vůči Tobě, Tvé rodině, příbuzným či předkům
čehokoli zlého od počátku stvořeni až do dneška,
prosíme Tě o odpuštění...
Dopřej nám očištění, uvolnění a odstranění
všech negativních vzpomínek, bloků, energií a vibrací
a přeměn těchto nechtěných energií v čisté světlo... A tak se staň.''
Za druhé: způsob, jakým Dr. Hew Len rád léčí, je, že nejdříve říká "Omlouvám se" a "Prosím, odpusť mi." Toto říkáte, abyste uznali, že se něco stalo, aniž byste věděli, co se dostalo do vašeho těla nebo mysli. Nemáte ponětí, jak se to tam dostalo a ani to nemusíte vědět. Pokud máte nadváhu, prostě jste chytili program, který vám ji způsobuje.
Tím, že říkáte ''Omlouvám se'', říkáte Božství, že vnitřně odpouštíte komukoliv a čemukoli za to, kdo nebo co vám to přineslo. Nežádáte Božství, aby vám odpustilo, žádáte Božství, aby vám pomohlo odpustit sobě samým.
Pak opakujete "Miluji tě" a "Děkuji ti". Slova "miluji tě" rozproudí zablokovanou energii. Znovu se napojíte na Božství. Vzhledem k tomu, že nulový stav je naprosto čistá láska, a je to svět bez hranic, začínáte se dostávat do tohoto stavu tím, že vyjadřujete lásku. Když po tomto výroku vyslovíte "děkuji ti", vyjadřujete vděčnost. Vyjadřujete víru, že problém bude vyřešen pro nejvyšší dobro všech zúčastněných. Co se bude dít dál, závisí na Božství. Můžete cítit inspiraci k nějaké činnosti. Ať už to je cokoliv, udělejte ji. Pokud si nejste jisti, zdali byste onu činnost měli vykonat, použijte stejnou metodu léčení na vaši nejistotu. Když se očistíte, budete vědět, co máte dělat. Výše uvedené je zjednodušená verze modernizovaných hlavních metod léčeni pomoci ho'oponopono.
Použití při problému:
"Prosím o odpuštění za všechno, co se děje uvnitř mě a projevuje se jako problém venku.
Božství, lituji, prosím odpusť mi, děkuji a miluji tě."
Když mě rozhodí jednání jiného člověka nebo situace:
"Co uvnitř mě způsobuje, že... (tato žena se takto chová..... nebo že kamaráda bolí záda...),
jak mohu problém v sobě napravit?"
Následuje modlitba: "Omlouvám se, prosím, odpusť mi, miluji tě a děkuji."
Když se mi hlavou honí různé vzpomínky:
"Miluji vás, drahé vzpomínky. Jsem vděčná za to, že mám příležitost osvobodit vás i sebe."
Následuje modlitba: "Omlouvám se, prosím, odpusť mi, miluji tě a děkuji."
K jídlu: Když máme strach, že nám nedělá dobře:
"Miluji tě, miluji tě. Pokud vnáším do této situace něco, co způsobí, že mi bude špatně, když tě sním, není to tvá vina, dokonce ani má. Je to něco, co způsobuje, že se cítím zodpovědný"
Chcete-li pochopit, co Dr. Hew Len a Dr. Vitale dělají společně, navštivte www.zerolimits.info .
(Stránky jsou v angličtině, ale pomocí počítačového překladače https://www.google.cz/language_tools?hl=cs můžete získat orientační představu.)
Tyto údaje sdílejte, prosím, se svými přáteli.
Ve své nové knize Svět bez hranic píši o neobvyklém terapeutovi, který uzdravil cele oddělení duševně nemocných kriminálníků, aniž by viděl kteréhokoliv z nich. Jeho léčebnou metodu jsem se naučil. Metoda zahrnuje "čištění" sebe sama od všech negativ, aby člověk mohl vidět změny v ostatních. Je to zvláštní, ale když se postaráte o své vlastní problémy, zmizí i u jiných lidí. Vše spočívá v tom, že láskou odsunete problémy pryč. Děláte to tak, že neustále opakujete "miluji tě" a ještě několik dalších prohlášení.
Praktikuji to dva roky a můj život je ohromný. Žiji téměř v každém okamžiku ve stavu blaženosti. Jakmile jsem se o této metodě dozvěděl, začal jsem ji kromě nemoci používat i na jiné věci. Jelikož jsem prakticky metafyzik a podnikatel, chtěl jsem zjistit, zdali by tato šílená metoda fungovala na prodej a jiné záležitosti. Kdykoliv jsem napsal článek, jako například tento, poslal jsem do něj lásku. Kdykoliv jsem napsal další knihu, jako můj nový Svět bez hranic, v duchu jsem opakoval "Miluji tě". Pak jsem si všiml, že moje e-maily a články se dostaly k miliónům lidí, kteří je četli. A moje kniha Svět bez hranic se stala bestsellerem na Amazon.com šest měsíců před vydáním.
Se zkouškami jsem pokračoval. Protože jsem chtěl mít jistotu, že tato metoda funguje pro ostatní a ne jenom pro mě, naučil jsem ji své blízké přátele. Bill Hibbler, spoluautor knihy Meet and Grow Rich, byl skeptický. Vypůjčil si však rukopis knihy Svět bez hranic ještě před tím, než vyšla, přečetl jej a začal milovat své produkty a seznam odběratelů. Zde je to, co řekl: "Prodej ve dnech 1. - 4. ledna byl o 41,39 % vyšší než ve dnech 1. - 4. prosince, a přitom jsem v té době nerozesílal upoutávky ani nedělal jakoukoliv propagaci. Pouze jsem se čistil, zatímco jsem celý den četl tvoji knihu." Bill mi dále řekl, že stoupl i prodej ze stránky https://create-ultimate-ebooks.com, kterou vůbec nepropagoval. Jak je to možné? Jak může "čištění" sebe sama mantrou "miluji tě" učinit rozdíl v prodeji? Zdá se, že "vně'" nic neexistuje. Celý svět je projekci toho, co cítím uvnitř. Takže pokud cítíte lásku, budete přitahovat lásku. A protože láska obsahuje vděčnost, budete přitahovat více věcí, za které budete vděčni. To je podstatou mé knihy The Attractor Factor a samozřejmě filmu Tajemství. Dostanete to, co cítíte.

To je vše."Jak uzdravit sám sebe (nebo kohokoliv jiného) a objevit zdraví, bohatství a štěstí. Zde jsou dva osvědčené způsoby, jak uzdravit sám sebe (nebo kohokoliv jiného) od čehokoliv pomoci metody ho'oponopono. Pamatujte si, že to, co vám vadí u druhých, je také ve vás samotných, takže veškeré uzdravování je léčením sebe sama. Nikdo jiný tyto procesy nemůže uskutečnit, jenom vy. Celý svět je doslova ve vašich rukou.Děkujeme vám. Milujeme vás.Dr. Joe Vitale a Dr. Hew Len - Autoři knihy Svět bez hranicMyslím, že tohle se vám bude líbit. Pošlete to každému, komu chcete. Děkujeme vám.